SIKÇA SORULAN SORULAR

Yollanan her eser, içerik ve ihtiyaca göre, bir yazar veya bir editör ile Yazım Kılavuzu tarafından değerlendirilecektir.
Editör değerlendirmesinde; metnin türüne uygunluğu, kurgunun yeterliliği, dilin, karakterlerin, mekânın ve zamanın hikâyedeki yeterliliği ve yazım kurallarına uygunluğu dikkate alınacaktır.
Yazar değerlendirmesinde; edebi özgünlük, kurgunun, karakterlerin, dil ve anlatımın yeterliliği ve hedef kitleye uygunluğu açısından değerlendirme hususları dikkate alınacaktır.
Her iki değerlendirmede de eserde büyük önem taşıyan kurgu, karakter ve dil konularını irdelerken yazar değerlendirmesi farklı olarak özgünlük ve hedef kitle açısından eleştirileri içerecektir.

Her bir kriter en az 150 kelimelik değerlendirme metni içerecektir.

Hayır, yazarlar kimin eserini değerlendirdiklerini bilmeyeceği gibi yazar adayları da hangi yazar/ editör tarafından değerlendirildiklerini bilmeyecekler.
Eser sahibinin haklarını korumak amacıyla her yazar ve editöre kapsamlı bir sözleşme imzalatılmıştır.
Evet, imzalanıyor. Yazar adaylarının haklarının korunduğu ve karşılıklı sorumlulukların belirlendiği bir sözleşmemiz mevcut. Bu sözleşmenin sistem üzerinden onaylanması sonrasında değerlendirme süreci başlıyor.
Eserinizi sistem üzerinden istenen formatta yükleyin, sözleşmeyi onaylayın, sayfa sayısına göre belirlenen ücreti yatırın, size mail yoluyla bilgi vereceğiz ve değerlendirme başlayacak.
Eser, Word formatında Times New Roman, 11 punto, 1,5 boşluk, iki yana yaslanmış olarak düzenlenecektir. Sayfa düzeni sağdan, soldan, aşağıdan yukarıdan 2,5 cm boşluk bırakılacak şekilde olacaktır. Ayrıca bir sayfalık sinopsis içermelidir. İlk sayfada mutlaka eser ismi ve eser sahibi adı olmalıdır. Dosya yükleme sırasında dosya ismi bölümü eser adı-eser sahibi adı olarak girilmelidir. Örnek; sucveceza-dostoyevski
● 1-50 sayfa arası eser 7 gün
● 50-150 sayfa arası eser 15 gün
● 150-250 sayfa arası eser 21 gün
● 250-350 sayfa arası eser 30 gün
● 350-450 sayfa arası eser 30 gün
● 450-550 sayfa arası eser 45 gün
● 550 sayfa üstü özel zamanlamaya tabidir.
Her bir eser için;  editör değerlendirmesi veya yazar değerlendirmesi ile Yazım Kılavuzu değerlendirmesi olmak üzere bir değerlendirme raporu içeren bedellerdir. Değerlendirme bedeli metnin sayfa sayısına ve içeriğine  göre belirlenmektedir.
Düzeltme talebiniz, aynı eser için aynı yazar/editörden istenirse % 25 daha düşük fiyata değerlendirilecektir. Aynı eseri farklı yazar/editörün değerlendirmesini istiyorsanız ilk fiyat geçerlidir.
Sadece kurgu eserleri, çocuk ve ilk gençlik eserlerini (bilim kurgu, tarihi roman, hikâye, roman ) değerlendiriyoruz. Şiir ve tarih gibi kurgu dışı eserleri değerlendirmiyoruz.
Evet, şartlarını karşılıklı olarak kişiye özel baştan belirlememiz gerekir.
Yazım Kılavuzu tarafından değerlendirilmiş ya da çalışılmış eserleri sayfa yöneticilerinin uygun gördükleri  yayınevlerine iletebiliyoruz.
Bu konudaki detaylı bilgiyi sözleşmede bulabilirsiniz.
Değerlendirme çalışmaları dışında yazarlık deneyiminizi geliştirmek için farklı hizmetler de veriyoruz. Bu hizmetlerin modeli ve ücretlendirmesi ise talep ettiğiniz çalışmaya göre kişiye özel şekilleniyor. Bilgi için; yazimkilavuzu@yazimkilavuzu.com.tr adresine mail atabilirsiniz.