Okuma ve yazmaya gönül verenler, Ağustos ayından itibaren Balat’taki Olmadık Projeler Atölyesi’nde Yazım Kılavuzu aracılığıyla buluşuyor. Yeni nesil yazar platformu Yazım Kılavuzu ile Olmadık Projeler’in düzenlediği atölyeler, çarşamba 19:00 – 21:00, cumartesi günleri ise 14:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Ekim sonuna kadar devam edecek program kapsamında, yazarlarla kitapları ve yazar olma serüvenleri hakkında kahve sohbetleri yapılıyor. “Yazarlarla Kahve Sohbetleri” ve “Editörlerle Baş Başa” etkinlikleri; yazmaya meraklı olan herkese açık. “Hikâyeye Dair Her Şey” Atölyesi ise yazının her alanında kendini geliştirmek isteyenler için kayıtları bekliyor. “Kitap Karakterleriyle Aynı Masada” etkinliğinde ise, sevilen klasik eserlerdeki karakterler, tiyatro sanatçıları tarafından canlandırılarak ete kemiğe büründürülüyor. Etkinlikler, Olmadık Projeler Atölyesi’nin kütüphane alanında Yazım Kılavuzu organizasyonu ile düzenleniyor.

Hikâyeye Dair Her Şey (6 – 13 – 20 – 27 Eylül | 19:00-21:00)

Sahip olduğu fikri hikâyeleştirmek isteyen herkes, çarşamba akşamları düzenlenen atölyeye katılabiliyor. Senaryo, roman ya da öykü kurgulamak için izlenmesi gereken yöntemin, örnekler üzerinden anlatıldığı atölyenin moderatörü, senarist ve senaryo danışmanı Akın Tek.

Editörlerle Baş Başa (9 Eylül | 14:00 – 16:00)

Yazmaya meraklı olan ve yazmayı deneyen herkes, metinlerinden örnekler getirerek editörlerle aynı masada yazdıkları metinleri değerlendirme fırsatını buluyor.

Yazarlarla Kahve Sohbetleri (16 – 30 Eylül | 14:00 – 16:00)

İlki Ağustos ayında Sezgin Kaymaz’la gerçekleştirilen etkinlikte, yazarlarla kitapları ve yazarlık serüvenleri üzerine kahve eşliğinde sohbetler yapılıyor. Etkinlik kapsamında, 16 Eylül’de Cem Mumcu ve 30 Eylül’de Algan Sezgintüredi konuk ediliyor.

Kitap Karakterleriyle Aynı Masada (23 Eylül | 14:00 – 16:00)

Sevilen klasik eserlerdeki karakterler ete kemiğe bürünüyor! Ünlü karakterleri canlandıran tiyatro sanatçıları, katılımcılarla aynı masayı paylaşarak, karakter üzerinden kitabı ve karakteri analiz ediyor.

Bilgi için: yazimkilavuzu@yazimkilavuzu.com.tr