Yeni Nesil Yazar Platformu Yazım Kılavuzu ve Edebiyat Kültür Sanat mecrası KalemKahveKlavye.com işbirliğiyle Mayıs 2018’de hazırlanan “Edebiyatta Alternatif Türlerin Yükselişi” dosyası paralelinde yapılması amaçlanan söyleşiler serisinin ilki 5 Mayıs 2018’de Balat Olmadık Projeler Atölyesi’nde gerçekleştirilmişti.

Serinin yeni söyleşisi, yine dosyayla aynı ada sahip olarak TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında, 16 Kasım Cuma saat 16:45’te, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükada Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konuşmacılar Galip Dursun, Nazlı Berivan Ak, Şeniz Baş, Yankı Enki ve moderatör Koray Sarıdoğan; bilimkurgu, polisiye, fantastik, polisiye gibi türlere dünyada ve Türkiye’de yükselen ilgiyi, bu ilginin dinamiklerini, Türkiye’de yayıncı ve okurların bu türlere ve yazarlarına ilgisini konuştular.  Söyleşinin videosu yakında Yazım Kılavuzu ve Kalemkahveklavye üzerinden izlenebilecek.

Söyleşi Diken ve Ne Okuyorum siteleri tarafından Tüyap İStanbul Kitap Fuarı’nın izlenmesi gereken dokuz etkinliği arasında  gösterildi.