Yeni Nesil Yazar Platformu Yazım Kılavuzu ve Kültür Sanat Edebiyat mecrası KalemKahveKlavye.com işbirliğiyle Mayıs 2018’de hazırladığımız Edebiyatta Alternatif Türlerin Yükselişi: Bilimkurgu, Fantastik, Polisiye, Korku konulu dosya ve dosya paralelindeki söyleşinin ardından, birlikte yine proje hazırlıyoruz.

5 Mayıs’taki söyleşide yazar Galip Dursun’un dile getirdiği, sonrasında Yazım Kılavuzu ekibinin çok yönlü bir dosyaya dönüştürme fikriyle kolları sıvadığımız dosyanın ardından yine bir söyleşi veya söyleşiler dizisi gerçekleştireceğiz.

Dünyada yayıncılığın önemli odaklarından biri olan yazar yetiştirmek, yazarla birlikte yol almak, yazara/esere yatırım yapmak konusunu, içinde bulunduğumuz ekonomik sürecin getirdikleri ve getireceklerini de dahil ederek, ancak bu sınırlamayla kalmayıp daha geniş bir bakış açısıyla ele almak istedik.

8-15 Ekim haftasında KalemKahveKlavye.com’da yayınlamayı planladığımız dosyanın yanı sıra aynı konu başlığıyla bir söyleşi veya söyleşiler serisi de gerçekleştireceğiz.

Röportaj ağırlıklı hazırladığımız dosyada denemeler ve makalelere de yer vereceğiz. Dosya başlığımızın iki odağı olan “Bir Yazarla Birlikte Yol Almak” ile “Türkiye’de Yazar-Yayıncı-Okur İlişkisi” başlıklarıyla doğrudan veya dolaylı ilgili olduğunu düşündüğünüz fikir-yorum-eleştiri içerikli yazılarınızı 1 Ekim 2018 tarihine dek bilgi@kalemkahveklavye.com adresine değerlendirilmesi için gönderebilirsiniz. Dosyaya bilgi, fikir, önerileriyle katkıda bulunmak isteyenler de bize aynı adresten ulaşabilirler.

Yazım Kılavuzu Hakkında
Şeniz Baş ve Pınar Akseki tarafından hayata geçirilen Yazım Kılavuzu; okuma sevdalısı, yazma meraklısı, idealizmini her şeye rağmen yitirmemiş, maceracı ruha sahip, hayalperest, yazar adayları arayan bir platform.  Online ve fiziksel ortamda metin ve eser değerlendirmesi, geliştirici editörlük, redaksiyon, yazar koçluğu, yazar danışmanlığı, atölyeler, kurumsal yazarlık, yayınevi projeleri ve senaryo doktorluğu gibi alanlarda destekleyici hizmetler sunan Yazım Kılavuzu, organize ettiği kültür-sanat etkinlikleriyle de yazarları, editörleri ve okurları bir araya getiriyor.
KalemKahveKlavye Hakkında
“Can sıkıntısı bir varoluş meselesidir, ona sahip çık, onu kelimelerle besle,” mottosuyla 2010’dan bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye; edebiyata 360 derecelik bakış açısından yaklaşan bir kültür sanat mecrası. Kültür-sanat-edebiyat dünyasından en yeni haberlere, yeni çıkanlara, film/dizi/kitap incelemelerine, edebiyat eleştirisine, yayıncılığın ve edebiyatın günceline eğildiği içeriklerinin yanı sıra öykü, deneme ve şiirler de yayınlıyor. Ayrıca  “Yaratıcı Yazarlık Platformu” olarak konumlandırdığı atolye.kalemkahveklavye.com da kalem, kağıt, klavye ve kelimelerle muhatap olan, olmak isteyen herkesin ilgisine sunuldu.

Görsel: Joey Guidone