Birgül Sevinçli’nin Hindistan seyahatinden sonra bir iyiliğe vesile olması muradıyla hazırladığı sergi Yolda ve Üç Nokta 10 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’da Karaköy İlmisimya Cafe & Art Space’de açılıyor. Birgül Sevinçli’nin Hindistan’da yakaladığı karelerden oluşan sergi 31 Mayıs gününe kadar sürecek.

Birgül Sevinçli’nin kelimeleriyle sergi hakkında bilgi aşağıda.

Bedenlerimiz nerede olursa olsun, ruhlarımızın ait olduğu coğrafyalar var. Onlardan biri. Hindistan. Hayat birliğini bu kadar derin ve hakiki bir şekilde sessiz çığlıklarla hissettiren başka bir memleket daha var mı bilmiyorum.
Her şeyin şaşırtıcı bir şekilde tam da zıddına dönüşebildiği.
Kalabalık ama yalnız,
Gürültülü ama dingin,
Renkli ama sade,
Varlık ve yokluğun aynı anda karşınızda durduğu, acıtıcı ve öğretici, bir o kadar da kucaklayıcı, gerçeğin ve düşün nerede başlayıp nerede bittiğini kaybettiğiniz topraklar,
Ama ve hep bilge…
Fotoğrafa bir sanat gözü olarak değil, ifade aracı olarak bakıyorum. Benim gözümde fotoğraf, teknik bilgi, ışık, renkler falan değil; sadece fikirler, duygular, en çok da anlam. Durmak, dinlemek, görmek, anlamak… Her birinin ayrı ayrı ve birlikte bir öyküsü var. Daha çok bu öyküyü paylaşma derdindeyim. Bir pencere açmak. Başka yaşamlar, başka coğrafyalar, başka acılar, başka insanlar, başka renkler var demek. Dünyanın güzelliği de çok renkliliği değil mi zaten?
Bir kırmızı ışıkta, bir durakta biraz kalın, bekleyin. Yaşam, sunulmuş bir armağandır bize ve yol hep öğretendir çünkü asıl olan yolculuğun kendisidir; vardığımız yerin kaçınılmaz bir parçası olan.
Ve çocuklar. Yeryüzünün tüm topraklarında aynı güzellikte, aynı parıltıda olanlar…
Fark edin.
Sınırları yok dünyanın. O sınırlar kafalarımızda!

PROJE EKİBİ

Hasan Kasapoğlu (Danışman)
Füsun Taş (Küratör)
Alp Aydoğan (Pek Sevgili Dost)
Ayça Ünüvar Alaybeyi (Afiş, Çanta Tasarım)
Sipan Dündar (Çanta Tasarım)
Elvin Emener(Çanta Tasarım)